1
Czym jest wodór?

Wodór postrzegany jest jako nowoczesne paliwo przyszłości.

 

Aktualnie prowadzonych jest sporo programów badawczych i pilotowych wdrożeń mających na celu przetestowanie technologii oraz określenie możliwości szerszego zastosowania wodoru jako paliwa. Czy przy obecnym poziomie wiedzy i infrastruktury jest to możliwe w stosunkowo krótkim czasie.

Szacunkowe zużycie wodoru w sektorze chemicznym i naftowym w Polsce

 

Roczne zużycie wodoru w mld Nm3

7,4

Archiwum

26.04.2019
II Edycja Konferencji PCHET

Po sukcesie I Edycji konferencji PCHET, zapraszamy wszystkich zainteresowanych technologiami wodorowymi do wzięcia udziału w drugiej edycji. Bogatsi o zeszłoroczne doświadczenia, prelekcje oraz kontakty, liczymy na jeszcze większe zainteresowanie.


Zapraszamy także do zgłaszania chęci zaistnienia jako sponsor oraz do prezentacji posterów czy wygłoszenia prelekcji.


PCHET 2018 was a success thanks to all our contributors, sponsor and participants. PCHET 2019 is going to be even bigger and we are looking for sponsors, speakers and companies/projects willing to show a poster.

 


REJESTRACJA I AGENDA/ REGISTER AND AGENDA: https://pchet19.evenea.pl/ 

 

16.04.2019
Grupa LOTOS na targach Hannover Messe, Hydrogen + Fuel Cells Europe

Kierownik projektów w Grupie LOTOS, Marek Foltynowicz, przedstawił innowacyjne realizacje tej firmy w zakresie stacji tankowania wodoru w Polsce.


Wydarzenie podczas którego miała miejsce ta prezentacja, jest jednym z kluczowych dla branży wodoru i paliw na Świecie, w prestiżowej lokalizacji w Hanowerze.

Skupia ono co roku ponad 180 wystawców z 20 krajów świata na ponad 5000 m2 powierzchni wystawienniczej.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z prezentacji projektu Pure H2.
https://www.youtube.com/watch?v=TtHSkg4X1SE&feature=youtu.be 

03.04.2019
Klaster Technologii Wodorowych i Czystych Technologii Węglowych w Hydrogen Europe

Koordynowany przez Izbę Klaster Technologii Wodorowych i Czystych Technologii Węglowych skutecznie aplikował do grona wyselekcjonowanych firm i instytucji naukowych z Europy, inicjatywy realizowanej przy Komisji Europejskiej, o nazwie Hydrogen Europe.

 

Jest to Europejskie Stowarzyszenie Wodoru i Ogniw Paliwowych reprezentujące ponad 120 firm przemysłowych, organizacji badawczych i stowarzyszeń krajowych. Partnerzy zrzeszeni w Hydrogen Europe, wraz z Komisją Europejską, angażują się w programy innowacji na rzecz ogniw paliwowych i technologii wodorowych (FCH JU).

 

Razem promujemy wodór jako czynnik umożliwiający powstanie zeroemisyjnego transportu i nowoczesnych technologii energetycznych oraz paliwowych. Liczymy, na to że dzięki udziałowi w tej wiodącej w Europie sieci, uda nam się wytworzyć w Polsce przychylne środowisko prawne i biznesowe oraz innowacyjne projekty B+R, które pozwolą na wdrożenie technologii wodorowych w gospodarce. Więcej informacji nt. Hydrogen Europe: http://hydrogeneurope.eu/ 

Koordynator Klastra Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza

Aleja Grunwaldzka 82
80-244 Gdańsk

tel.: 58 305 23 25, fax: 58 741 53 733