5
A czy możemy używać wodoru na co dzień?

To pytanie cyklicznie pojawia się w mediach i dotyczy głównie zastosowania wodoru do zasilania pojazdów drogowych.

 

Koncerny samochodowe realizują pilotowe projekty z wykorzystaniem wodoru jako paliwa czy to do silników spalinowych z zapłonem iskrowym czy to do samochodów z napędem elektrycznym zasilanym ogniwem paliwowym. Tu technologie i wymagania zmieniają się szybko, o czym dowodzą inne publikacje na naszej stronie intermetowej.

Archiwum

25.07.2024
Zostań SPONSOREM konferencji PCHET 2024!

Coroczna konferencja Polish Conference for Hydrogen Energy and Technologies (PCHET) już na trwałe wpisała się w krajobraz merytorycznych wydarzeń branżowych. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję konferencji, która odbędzie się 7-8 października 2024, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, w Gdyni.

 

Głównym tematem tegorocznej edycji PCHET będzie wielkoskalowa produkcja zielonego wodoru i nowatorskie metody jego produkcji, a celem już nie tylko popularyzacja tego nośnika energii, lecz przede wszystkim poszukiwanie partnerstw do współpracy i realizacji projektów. 

 

Sprawdź OFERTĘ SPONSORSKĄ.

 

Już teraz zapraszamy prelegentów, wystawców i sponsorów, do współtworzenia tego wyjątkowego na mapie polskich konferencji wydarzenia, branży technologii wodorowych!

 

 

25.07.2024
Polish Conference for Hydrogen Energy and Technologies (PCHET) 2024 – czas na działania!

Już po raz kolejny Klaster Technologii Wodorowych zaprasza na kolejną edycję konferencji Polish Conference for Hydrogen Energy and Technologies (PCHET). Tegoroczna edycja jest organizowana we współpracy z Instytutem Energetyki i odbędzie się 7-8 października 2024 roku w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Konferencja PCHET to jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce i wizytówka na Pomorzu. 
  

 

PCHET dąży do popularyzowania nowatorskich rozwiązań, wymiany doświadczeń i wspierania zrównoważonego rozwoju w zakresie energetyki wodorowej i transformacji energetycznej. Konferencja to wyjątkowa szansa dla liderów z różnych sektorów, aby spotkać się i przedyskutować kluczowe wyzwania oraz pojawiające się możliwości rozwoju tej branży. 
  

 

W tegorocznej edycji PCHET na uczestników czeka większy udział ekspertów z zagranicy, a także naukowców, przedstawicieli sektora energetycznego oraz instytucji rządowych. Kluczowymi tematami konferencji będą: Polska strategia wodorowa; technologia elektrolizy; działania centrów technologii wodorowych; taksonomia; RED II i RED III; wodór jądrowy; kierunki synergii wodoru i offshore i wiele innych. 
   

 

Na zakończenie pierwszego dnia konferencji organizatorzy przygotowali wyjątkowe wydarzenie – wieczorną sesję networkingową. Uczestnicy tej sesji będą mieli niezwykłą szansę na znalezienie potencjalnych partnerów do współpracy, nawiązanie kontaktów z dostawcami i odbiorcami technologii wodorowych oraz zapoznanie się z innowacyjnymi rozwiązaniami, które mogą wesprzeć dalszy rozwój ich firm. 
  

 

Udział w konferencji oraz zwiedzanie wystawy są za darmo. Rejestracja zostanie uruchomiona już wkrótce.
Bilet PREMIUM uprawnia do udziału w wieczornej sesji networkingowej. 

Zapraszamy do udziału w Polskiej Konferencji Energetyki Wodorowej i Technologii (PCHET)!

08.07.2024
Rockfin uruchomił swój pierwszy generator wodoru!

W czerwcu 2024 roku, po ponad 1,5 rocznych przygotowaniach, zespół R&D firmy Rockfin S.A. uruchomił generator wodoru na terenie firmy w Małkowie.

 

Prototyp o mocy 10 kW pozwala na przetestowanie wszystkich funkcjonalności i osiąganych parametrów. Dzięki precyzyjnemu systemowi sterowania ciśnieniami w stosie elektrolizera, udało się uzyskać wodór o czystości 99,9% bez dodatkowych urządzeń usuwających tlen resztkowy.

 

Generator oparty jest na technologii alkalicznej elektrolizy wody, pracujący pod ciśnieniem 30 atm, i jest pierwszym takim generatorem w całości zaprojektowanym, zbudowanym i uruchomionym w Polsce!

 

Rockfin S.A. dąży do zrównoważonego rozwoju! Generator może być zasilany energią odnawialną, jak farmy wiatrowe i fotowoltaiczne, co umożliwia lokalną produkcję zielonego wodoru – bezemisyjnego paliwa, przyjaznego dla środowiska.

 

Firma kontynuuje prace badawczo-rozwojowe, aby zwiększyć efektywność procesu, obniżyć koszty eksploatacyjne i finalnie koszt wytwarzania zielonego wodoru.

Koordynator Klastra Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza

Aleja Zwycięstwa 96/98
81-451 Gdynia

+48 882 430 983 

kontakt@klasterwodorowy.pl