1
Czym jest wodór?

Wodór postrzegany jest jako nowoczesne paliwo przyszłości.

 

Aktualnie prowadzonych jest sporo programów badawczych i pilotowych wdrożeń mających na celu przetestowanie technologii oraz określenie możliwości szerszego zastosowania wodoru jako paliwa. Czy przy obecnym poziomie wiedzy i infrastruktury jest to możliwe w stosunkowo krótkim czasie.

Szacunkowe zużycie wodoru w sektorze chemicznym i naftowym w Polsce

 

Roczne zużycie wodoru w mld Nm3

7,4

Archiwum

05.08.2022
V edycja Konferencji Wodorowej PCHET 2022

4 i 5 października pod hasłem: “Energia odnawialna podstawą gospodarki wodorowej”, odbędzie się V edycja Konferencji Wodorowej PCHET 2022 - Polish Conference On Hydrogen Energy and Technology. 

 

W tym roku wydarzenie odbędzie się w Gdyni - która słynie z innowacji i nowoczesności oraz pierwszego polskiego portu morskiego. To właśnie na Pomorzu tworzone będą zasoby OZE, które dadzą podstawę do produkcji zielonej energii i czystego wodoru.

 

Konferencja PCHET zapoczątkowała serie wydarzeń o tematyce wodorowej w Polsce. Jest pierwszym takim wydarzeniem z udziałem prelegentów i ekspertów, pochodzących nie tylko z kraju, ale także z całego świata.

 

Wodór to już realna opcja biznesowa i obecnie dziejąca się transformacja energetyczna skupia się wokół innowacyjnych firm Klastra Technologii Wodorowych. Dziś tworzymy przyszłość klimatyczną dla kolejnych pokoleń, budując modele biznesowe, które mają być oparte na walce o neutralność klimatyczną.

 

Konferencja PCHET to najważniejsze wydarzenie wodorowe w kraju, które po raz kolejny zgromadzi ekspertów i liderów branży z Polski i Europy jak również przedstawicieli świata nauki oraz reprezentantów biznesu. Celem wydarzenia jest dyskusja i wymiana doświadczeń służących rozwojowi przemysłu wodorowego oraz omówienie kolejnych kroków w budowaniu strategicznych partnerstw w zakresie transformacji energetycznej. 


Jak co roku pokażemy dobre praktyki wdrażania projektów wodorowych w kraju i zagranicą i podejmiemy dyskusję na najważniejsze kwestie dla rozwoju rynku wodoru, m.in.:

 

 • Czy polski przemysł jest gotowy do transformacji energetycznej?;
 • Rola i możliwości portów morskich w wykorzystaniu paliw nisko i zeroemisyjnych;
 • Polskie projekty B+R  - technologie wodorowe – oferta dla inwestorów;
 • Rozwój morskiej energetyki wiatrowej i jej wpływ na realizację projektów wodorowych w Europie i w Polsce;
 • Zaawansowane rozwiązania softwarowe dla gospodarki niskoemisyjnej.

 

Wydarzenie jest doskonałą okazją do wymiany wiedzy oraz nawiązania partnerstw biznesowych, naukowych i technologicznych, które mamy nadzieję przyczynią się do rozwoju projektów wodorowych w Polsce i Europie.


W gronie prelegentów znajdą się przedstawiciele władz Pomorza, zagraniczni goście współpracujący z Klastrem Technologii Wodorowych, przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz organizacji Hydrogen Europe. Nie zabraknie również silnej reprezentacji polskiego przemysłu, który odgrywa czołową rolę jako pionier technologii wodorowych.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy. 

 

 

 

05.08.2022
V edycja konferencji wodorowej PCHET2022
12.07.2022
Wyjazd na Konferencję HYDROGEN AMERICAS SUMMIT w Waszyngtonie.

Agencja Rozwoju Pomorza organizuje w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy wyjazd na konferencję Hydrogen Americas Summit, która odbędzie się w dniach 8-13 października 2022 w Waszyngtonie.


Wydarzenie gromadzi instytucje, organizacje i firmy zajmujące się rozwojem technologii pozyskiwania energii z wodoru. Konferencja pozwala na zorientowanie się w najnowszych projektach branżowych, które będą miały kluczowe znaczenie dla rozwoju w tej dziedzinie. Celem szczytu jest ustanowienie współpracy międzysektorowej i partnerstw biznesowych na rzecz rozwoju neutralnej klimatycznie technologii wodorowej.

 

Co zyskuje firma?

 • Wejściówkę na konferencję
 • Bilet lotniczy
 • Hotel
 • Ubezpieczenie


Koszt udziału

 • Szacowany wkład własny przedsiębiorcy przy maksymalnym dofinansowaniu 85% kosztów wynosi 6600,00 zł brutto (2850,00 zł netto + VAT + VAT od kwoty dofinansowania).

 

Zgłoszenia

 • Formularz zgłoszeniowy oraz dokumenty konkursowe dostępne są na poniżej. Skany wypełnionych dokumentów należy przesłać na adres mailowy: anna.jafra@arp.gda.pl.

 

Więcej szczegółów

 

Koordynator Klastra Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza

Al. Grunwaldzka 82
80-244 Gdańsk

+48 882 430 983 

kontakt@klasterwodorowy.pl