Wodór postrzegany jest jako nowoczesne paliwo przyszłości.
Aktualnie prowadzonych jest sporo programów badawczych i pilotowych wdrożeń mających na celu przetestowanie technologii oraz określenie możliwości szerszego zastosowania wodoru jako paliwa. Czy przy obecnym poziomie wiedzy i infrastruktury jest to możliwe w stosunkowo krótkim czasie.
Archiwum
4 i 5 października pod hasłem: “Energia odnawialna podstawą gospodarki wodorowej”, odbędzie się V edycja Konferencji Wodorowej PCHET 2022 - Polish Conference On Hydrogen Energy and Technology.
W tym roku wydarzenie odbędzie się w Gdyni - która słynie z innowacji i nowoczesności oraz pierwszego polskiego portu morskiego. To właśnie na Pomorzu tworzone będą zasoby OZE, które dadzą podstawę do produkcji zielonej energii i czystego wodoru.
Konferencja PCHET zapoczątkowała serie wydarzeń o tematyce wodorowej w Polsce. Jest pierwszym takim wydarzeniem z udziałem prelegentów i ekspertów, pochodzących nie tylko z kraju, ale także z całego świata.
Wodór to już realna opcja biznesowa i obecnie dziejąca się transformacja energetyczna skupia się wokół innowacyjnych firm Klastra Technologii Wodorowych. Dziś tworzymy przyszłość klimatyczną dla kolejnych pokoleń, budując modele biznesowe, które mają być oparte na walce o neutralność klimatyczną.
Konferencja PCHET to najważniejsze wydarzenie wodorowe w kraju, które po raz kolejny zgromadzi ekspertów i liderów branży z Polski i Europy jak również przedstawicieli świata nauki oraz reprezentantów biznesu. Celem wydarzenia jest dyskusja i wymiana doświadczeń służących rozwojowi przemysłu wodorowego oraz omówienie kolejnych kroków w budowaniu strategicznych partnerstw w zakresie transformacji energetycznej.
Jak co roku pokażemy dobre praktyki wdrażania projektów wodorowych w kraju i zagranicą i podejmiemy dyskusję na najważniejsze kwestie dla rozwoju rynku wodoru, m.in.:
Wydarzenie jest doskonałą okazją do wymiany wiedzy oraz nawiązania partnerstw biznesowych, naukowych i technologicznych, które mamy nadzieję przyczynią się do rozwoju projektów wodorowych w Polsce i Europie.
W gronie prelegentów znajdą się przedstawiciele władz Pomorza, zagraniczni goście współpracujący z Klastrem Technologii Wodorowych, przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz organizacji Hydrogen Europe. Nie zabraknie również silnej reprezentacji polskiego przemysłu, który odgrywa czołową rolę jako pionier technologii wodorowych.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.
Agencja Rozwoju Pomorza organizuje w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy wyjazd na konferencję Hydrogen Americas Summit, która odbędzie się w dniach 8-13 października 2022 w Waszyngtonie.
Wydarzenie gromadzi instytucje, organizacje i firmy zajmujące się rozwojem technologii pozyskiwania energii z wodoru. Konferencja pozwala na zorientowanie się w najnowszych projektach branżowych, które będą miały kluczowe znaczenie dla rozwoju w tej dziedzinie. Celem szczytu jest ustanowienie współpracy międzysektorowej i partnerstw biznesowych na rzecz rozwoju neutralnej klimatycznie technologii wodorowej.
Co zyskuje firma?
Koszt udziału
Zgłoszenia