Dialog dla klimatu

Konsekwencje zmian klimatycznych nie pozwalają na przerwę - dlatego uczestnicy Pomorskiego Forum Solidarności Klimatycznej im. Pawła Adamowicza spotykają się aby rozmawiać m.in. o tym, jak powstrzymać katastrofę klimatyczną i zachować ziemię dla przyszłych pokoleń? Co mogą zrobić firmy, samorządy i zwykli mieszkańcy? Wreszcie, jak osiągnąć zeroemisyjną gospodarkę? Inauguracja wydarzenia już w środę (4 listopada) 2020 roku w formule online.


Podczas Forum podpisana zostanie Deklaracja międzysektorowej współpracy. Sygnatariuszami będą między innymi Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz Kamil Wyszkowski z UN Global Compact.


O tym, że zmiany klimatyczne są sprawą nas wszystkich, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Aby ocalić naszą planetę konieczne są zdecydowane działania i zaangażowanie partnerów ze wszystkich sektorów. Chodzi o jednostki sektora publicznego i pozarządowego, ale też gospodarczego. Pomorskie Forum Solidarności Klimatycznej im. Pawła Adamowicza jest jednym z kroków podjętych w walce o lepsze zielone jutro. 


Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję posłuchać debat zaproszonych ekspertów z całego kraju oraz z innych państw Unii Europejskiej. Formuła spotkania umożliwi również zadawanie pytań ekspertom. Przewidziane są także warsztaty o tym, jak osiągnąć społeczny konsensus, odejść od hiperkonsumpcji czy jak zapewnić samorządom tarczę ochronną związaną z kosztami ekologicznej transformacji. Jednym z uczestników debaty "W kierunku zrównoważonej przyszłości" będzie: Sławomir Halbryt - Prezydent Rady Regionalnej Izby Gospodarczej, Prezes Zarządu Sescom S.A. 


Zgłoszenia można przesyłać drogą elektroniczną na adres strategia2030@pomorskie.eu. Należy podać imię, nazwisko, reprezentowaną instytucję oraz adres do korespondencji.


W załączeniu deklaracja współpracy klimatycznej przygotowana przez dr Radomira Matczaka oraz aktualny program Pomorskiego Forum Solidarności Klimatycznej im. Pawła Adamowicza.

 

Deklaracja współpracy klimatycznej — POBIERZ

Program PFSK — POBIERZ

Koordynator Klastra Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza

Al. Grunwaldzka 82
80-244 Gdańsk

+48 882 430 983 

kontakt@klasterwodorowy.pl