Czym jest Klaster?

Pod egidą Klastra będą prowadzone i wdrażane projekty badawczo – rozwojowe oraz wspólne inwestycje. Członkowie Klastra będą współpracować ze sobą, m. in. na polu wymiany informacji, budowy wspólnych powiązań gospodarczych, usług i technologii. Zakładana jest szeroka kooperacja z krajowymi i zagranicznymi organizacjami i sieciami klastrowymi, a także prowadzenie działań edukacyjnych i promocyjnych.

Czytaj więcej
Home
Home

Misja niska emisja

Misją Klastra, który zainaugurował swą działalność w sierpniu 2017 r. jest inicjowanie działań na rzecz zwiększenia znaczenia technologii wodorowych oraz czystych technologii węglowych, poprzez wspieranie członków Klastra i podmiotów współpracujących w rozwoju innowacyjnych rozwiązań na rzecz efektywności energetycznej i gospodarki niskoemisyjnej.

 

W klastrze będą funkcjonować Centrum Badawczo-Rozwojowe i Platforma Transferu Technologii, które wspomogą prace firm nad projektami technologicznymi, a na późniejszym etapie testowanie i weryfikowanie rozwiązań.

Poznaj cele Klastra

Podejmowanie działań związanych z budową potencjału Klastra pozwalającego na uzyskanie statusu wiodącego w obszarze gospodarki związanej z zastosowaniem technologii wodorowych oraz czystych technologii węglowych, w tym ekoinnowacji i rozwoju efektywności energetycznej oraz zarządzania efektywnością energetyczną, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii wodorowych i czystego węgla.

Promocja i wdrożenie rozwiązań krajowych w zakresie technologii wodorowych m.in. w postaci badań i wdrożeń w ramach Narodowego Programu Technologii Wodorowych i Technologii Czystego Węgla.

Utworzenie wielopłaszczyznowej platformy współpracy sprzyjającej efektywnemu połączeniu i wykorzystaniu potencjału zrzeszonych w jego ramach podmiotów na rzecz promocji i rozwoju technologii wodorowych i czystych technologii węglowych.

Propagowanie, wspieranie i rozwój badań i produktów oraz usług na rzecz zastosowania technologii wodorowych i czystych technologii węglowych w gospodarce krajowej w celu znaczącego podniesienia poziomu technologicznego gospodarki polskiej w Unii Europejskiej i poza Unią Europejską.

Hydrogen as an enabler
Industry
Industry

Forklift trucks

Primary and backup power

Electric Vehicles
Electric Vehicles

Cars

Trams

Buses

Trains

Electronics
Electronics

Computers

Printes

Laptops

Phones

Combined heat and power
Combined heat and power

Residential

Industrial

Commercial

Archiwum

16.11.2021
Nawiązanie współpracy z firmą STASTO Automation Sp. z o.o.

Z przyjemnością informujemy, że firma inżynierska zajmująca się doborem oraz dostawą zaworów procesowych do instalacji przemysłowych - STASTO Automation Sp. z o.o., dołączyła do grona członków Klastra Technologii Wodorowych. 

 

Firma należy do austriackiej grupy STASTO Automation KG, która posiada blisko 50-letnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze inwestycji przemysłowych..

 

Stasto stawia na partnerskie relacje oraz zrównoważony rozwój oparty na zaufaniu i otwartej komunikacji. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą techniczną. Jako firma rodzinna dba o to, aby partnerzy czuli się bezpiecznie i komfortowo. Wspiera klientów na każdym etapie projektu: od wyboru technologii i selekcji zaworu, przez zamówienie, kwestie logistyczne, finansowanie, aż po uruchomienie i utrzymanie ruchu. 

 

“Jesteśmy entuzjastami technologii wodorowych jako kluczowego ogniwa na drodze do neutralności klimatycznej. Pragniemy dołożyć własną cegiełkę do rozwoju tej branży poprzez wsparcie techniczne oraz dostawę niezawodnych zaworów do instalacji wodorowych. Posiadamy w swojej ofercie zawory odcinające, regulacyjne oraz zawory bezpieczeństwa dedykowane do trudnych i zróżnicowanych wymogów, jakie pojawiają się przy produkcji, magazynowaniu, transporcie oraz użyciu wodoru w aplikacjach mobilnych i stacjonarnych”.

04.11.2021
Wartości i wiedza PCHET2021

5 sal konferencyjnych i networkingowych, współpraca 2 województw, patronaty Samorządu i Ministerstw, sponsorzy z Polski i Europy. To w skrócie bilans zakończonej konferencji PCHET. 

 

Należy również wspomnieć o niezliczonej ilości wymienionych wizytówek między ekspertami, prelegentami i zaproszonymi gośćmi. - To m.in jeden z celów naszej konferencji – nawiązywanie kontaktów i relacji.

 

Cel kolejny to zdobywanie wiedzy.  Dla zainteresowanych udostępniamy linki do większości prezentacji – szczegóły tutaj.

Przeprowadziliśmy również 3 debaty tematyczne – samorządową, o edukacji zawodowej w kierunku wodorowym i finansowaniu projektów w tym obszarze. 

 

Podsumowanie konferencji poniżej: 

https://klasterwodorowy.pl/na-co-zwrocic-uwage-zeby-nie-zaprzepascic-wodorowej-szansy-podsumowanie-konferencji-wodorowej-pchet-2021,169,pl 

 

 

Już dziś zapraszamy prelegentów, wystawców i sponsorów do zgłaszania się do nas na kolejną edycję PCHET 2022 https://www.youtube.com/watch?v=K6TWpJ9fOI4 

 

 

Serdecznie dziękujemy tegorocznym sponsorom:  

 • Bank Ochrony Środowiska S.A.
 • Wystrach GmbH
 • Grupa LOTOS S.A.
 • Partnerom wydarzenia: 
 • Gdański Park Naukowo-Technologiczny, 
 • Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
 • EKO-KONSULT
27.10.2021
Firma SunSol dołącza do Klastra Technologii Wodorowych.

Miło nam poinformować, że jedna z najdłużej działających firm fotowoltaicznych na polskim rynku - SunSol, została członkiem Klastra. 

 

Historia SunSol zaczęła się w 2013 roku od usług dostarczania i montażu instalacji fotowoltaicznych. Przez lata działalności firmie udało się zrealizować tak ekstremalne projekty, jak instalacje fotowoltaiczne na biegunach północnym i południowym. Liczne nagrody w konkursach instalatorskich i certyfikaty potwierdzają umiejętności zespołu SunSol. 

 

Z czasem firma zdecydowała się poszerzyć swoją ofertę o instalacje pomp ciepła i magazynów energii, zespoły dedykowane dla obu gałęzi zostały wyspecjalizowane specjalnie dla tego obszaru. W roku 2020 utworzony został zespół projektowy ds. carportów i w roku 2021 miała miejsce premiera autorskiego carportu SunSol. Komponenty na bazie których firma projektuje instalacje, pochodzą od najlepszych producentów, a dzięki przynależności do programów partnerskich może oferować najdłuższe gwarancje produktowe. Dziś SunSol jest integratorem energetycznym, oferującym kompleksowe usługi energetyczne i pełną obsługę inwestycji. Niezawodność i doświadczenie to coś, co wyróżnia SunSol na tle konkurencji. Firma SunSol przygotowuje rozwiązania dla gospodarstw domowych i inwestorów biznesowych. W swojej ofercie posiada:

 

 • Instalacje fotowoltaiczne
 • Magazyny energii
 • Pompy ciepła
 • Ładowarki do ev
 • Carporty fotowoltaiczne

 

Więcej informacji o firmie: https://sunsol.pl 

Dziękujemy za zaufanie! Mamy nadzieję na wspólne projekty niebawem. 

Koordynator Klastra Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza

Al. Grunwaldzka 82
80-244 Gdańsk

+48 882 430 983 

kontakt@klasterwodorowy.pl