Nowi Członkowie Klastra

Na ostatnim spotkaniu Klastra przyjęliśmy dwie nowe firmy do naszego Klastra. Jesteśmy bardzo dumni i pokazuje to sens naszych działań, kiedy zgłaszają chęć współpracy z Nami tak znane i innowacyjne firmy jak Energa SA oraz Worthington Industries z siedzibą w Słupsku.

 

Na pewno przedsiębiorstwa te wniosą dużo do naszej konferencji oraz networkingu przy okazji tego wydarzenia. Liczymy także, że sprostamy wymaganiom co jakości konsorcjów i inicjatyw tworzonych pod patronatem Klastra, w których nasi nowi członkowie, będę mogli odleźć dla siebie korzyści.

 

Mamy także nadzieję, że posiadając tak silne konsorcjum firm, nasz głos o wadze i znaczeniu rozwoju technologi wodorowych w Kraju, będzie wyraźnie słyszalny i Polska z impetem zacznie gonić sąsiednie kraje, które z sukcesem wdrażają wodór np. w transporcie publicznym. Woj. pomorskie ma szansę stać się liderem w tech. wodorowych, zwłaszcza, że w ramach współpracy samorządów, firm i instytucji podejmiemy się tworzenia inicjatywy np. Pomorska Dolina Wodorowa.

 

Cele i zadania Pomorskiej Doliny Wodorowej:

- Wdrożenie europejskich wytycznych dotyczących paliw alternatywnych.
- Projekt transportowy  „Hy-way to Hel" tworzący sieć zeroemisyjnego transportu i połączeń kolejowych, morskich oraz lądowych na liniach Trójmiasto - Półwysep Helski.
- Wdrożenie pojazdów komunikacji miejskiej zasilanej wodorem oraz promocja zeroemisyjnego transportu.
- „Porty Trójmiasta jako punkt początkowy zero emisyjnego korytarza logistycznego towarów i usług".
- Magazynowanie i przetwarzanie energii (także w oparciu o technologie wodorowe).
- Zwiększenia dostępności „zielonego wodoru".
- Budowa systemu dystrybucji i sprzedaży „zielonego wodoru".

Koordynator Klastra Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza

Al. Grunwaldzka 82
80-244 Gdańsk

+48 882 430 983 

kontakt@klasterwodorowy.pl