Nowi członkowie Klastra Wodorowego

Nowe firmy dołączają do Klastra.

Cały czas Klaster pracuje nad rozwijaniem sieci kontaktów i powiązań. Od maja do lipca dołączyły do nas cztery podmioty:

- Miasto Gdynia, Żegluga Gdańska, MGS Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Mądry, Sznycer, Cwalina-Kowalewska, Sambożuk, Gdańskie Autobusy i Tramwaje.


Obecnie posiadając 13 członków prowadzone są rozmowy z kolejnymi firmami, których kompetencje pozwolą na budowanie projektów wspierających rozwój i promocję technologii wodorowych.

Zainteresowanie miast, przedsiębiorstw prywatnych i spółek miejskich odpowiedzialnych za transport, pokazuje, że zastosowanie technologii wodorowych w pojazdach lądowych i transporcie wodnym ma potencjał do rozwoju i implementacji. Technologie te  w znaczny sposób mogą pozytywnie wpłynąć na zmniejszenie generowania przez środki transportu trujących gazów i wnieść wartość dodaną w krajowe prace B+R nad silnikami czy turbinami wodorowymi.


Już w październiku planowana jest duża konferencja poświęcona tej tematyce, gdzie mówcy i goście z Polski oraz ze Świata zaprezentują swoje doświadczenia i technologie wodorowe. Wydarzenie to nosi nazwę PCHET 20181st POLISH CONFERENCE ON HYDROGEN ENERGY AND TECHNOLOGY i odbędzie się w dniach 25-26 PAŹDZIERNIKA 2018 w HOTELU NADMORSKIM w GDYNI.

Klaster w swojej nazwie sugeruje także możliwość prac nad rozwojem czystych technologii węglowych i zapraszamy do współpracy firmy zainteresowane tym obszarem.

Koordynator Klastra Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza

Al. Grunwaldzka 82
80-244 Gdańsk

+48 882 430 983 

kontakt@klasterwodorowy.pl