OBNIŻAMY ŚLAD WĘGLOWY KONFERENCJI PCHET 2024

W ramach VII edycji konferencji PCHET organizatorzy – Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza oraz Klaster Technologii Wodorowych, kontynuują działania proekologiczne w celu wspierania dobrych praktyk zrównoważonego rozwoju.

 

Partner wydarzenia, Bureau Veritas skupi się na kompleksowej analizie emisji GHG w trakcie przygotowań oraz trwania konferencji.

Bureau Veritas światowy lider branży TIC, posiadające akredytację United Nations Framework Convention on Climate Change (UNFCCC) oraz będący Gold Partnerem Carbon Disclosure Project, będzie odpowiedzialne za weryfikację naszych działań w zakresie ograniczenia emisji związanych z organizacją VII edycji PCHET. To gwarantuje, że nasze wysiłki są zgodne z międzynarodowymi standardami i konwencjami dotyczącymi zmian klimatu.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ NA KONFERENCJĘ I WYPEŁNIJ KRÓTKĄ ANKIETĘ

 

Jak wypełnić ankietę:

  1. Zapisz się na wydarzenie
  2. Zaloguj się do aplikacji (na komputerze lub telefonie -> już dziś możesz pobrać aplikację i mieć wszystkie szczegóły i newsy pod ręką)
  3. Wejdź w zakładkę Ankiety i Quizy
  4. Wypełnij krótką ankietę

 

Liczenie śladu węglowego jest narzędziem, które pozwala nam zrozumieć, w jaki sposób nasze działania wpływają na emisje gazów cieplarnianych oraz zmiany klimatyczne. Jego znaczenie tkwi w:

  • Świadomości: Poznanie naszego wpływu na środowisko pomaga budować większą świadomość ekologiczną i motywować nas do podejmowania zrównoważonych działań.
  • Zrównoważonego Rozwoju: Liczenie śladu węglowego kieruje nas ku zrównoważonemu rozwojowi, angażując nas w poszukiwanie sposobów minimalizowania negatywnych skutków naszych działań na klimat.
  • Innowacji: Analiza naszych emisji wymusza poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań, które mogą przyczynić się do redukcji naszego śladu węglowego.

 


Jakie parametry są brane pod uwagę?

 

Podczas liczenia śladu węglowego uwzględniamy różnorodne parametry, w tym:

  • Transport: Emisje związane z podróżami uczestników, dostawami i logistyką.
  • Energia: Emisje wynikające z wykorzystania energii elektrycznej i cieplnej podczas wydarzenia.
  • Materiały: Analiza wpływu produkcji, transportu i utylizacji materiałów używanych podczas wydarzenia.
  • Żywność: Emisje związane z przygotowaniem i dostawą posiłków.

 

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie: https://www.bureauveritas.pl/needs/slad-weglowy-produktu  

Koordynator Klastra Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza

Aleja Zwycięstwa 96/98
81-451 Gdynia

+48 882 430 983 

kontakt@klasterwodorowy.pl