Nasze projekty
NeptHynePDA SupportPomorska Dolina WodorowaPCHETH2GLOBAL
PCHET

PCHET 2018

 

Jedna z pierwszych Polsce konferencja poświęcona przeglądowi technologii wodorowych dostępnych na rynku.

 

W trakcie wydarzenia były poruszane tematy wykorzystania wodoru jako alternatywnego paliwa w gospodarce zeroemisyjnej.

 

Prelekcje były poświęcone zagadnieniom z obszaru wytwarzania wodoru, magazynowania wodoru, a także jego zastosowania w energetyce oraz transporcie.

 

Sprawdź prezentacje prelegentów - KLIKNIJ.

PCHET

PCHET 2019

 

Międzynarodowa Polska Konferencja Energii Wodorowej i Technologii zgromadziła prawie 300 uczestników reprezentujących obszary gospodarcze, naukowe i badawcze oraz administrację samorządową.

 

Podczas konferencji zaprezentowano spektrum zagadnień związanych z wykorzystaniem technologii wodorowych w transporcie i energetyce. Omówiono obszary legislacyjne, możliwości finansowania oraz przedstawiono modele biznesowe wykorzystujące wodór jako nośnik energii.

 

Kulminacyjnym punktem konferencji była zapowiedź powołania do życia inicjatywy "Pomorska Dolina Wodorowa".

 

Sprawdź szczegóły - KLIKNIJ.

PCHET 2019

PCHET 2020

 

III edycja konferencji wodorowej PCHET2020 odbyła się 28 i 29 września 2020 r.

 

Jednym z ciekawszych projektów zaprezentowanych podczas PCHET był HGaas, którego ideę świetnie oddaje hasło „Wodór zawsze po drodze”. Projekt umożliwia małym producentom OZE integrację oraz produkcję wodoru w technologii power2gas. Następnie dyskutowano o projekcie Hy-way 2 Hel, polegającym na wprowadzeniu na trasie Gdynia – Hel pociągu napędzanego wodorem.

 

Po raz pierwszy w tej edycji zorganizowaliśmy debatę dotyczącą społecznej roli wodoru i przekonaliśmy się, że konieczna jest dalsza edukacja społeczeństwa ze szczególnym naciskiem na młode pokolenia.

 

Sprawdź szczegóły - KLIKNIJ.

PCHET 2020

PCHET 2021

 

5 sal konferencyjnych i networkingowych, współpraca 2 województw, patronaty Samorządu i Ministerstw, sponsorzy z Polski i Europy. To w skrócie bilans zakończonej konferencji PCHET.

 

Należy również wspomnieć o niezliczonej ilości wymienionych wizytówek między ekspertami, prelegentami i zaproszonymi gośćmi. - To m.in jeden z celów naszej konferencji – nawiązywanie kontaktów i relacji.

 

Cel kolejny to zdobywanie wiedzy.  Dla zainteresowanych udostępniamy linki do większości prezentacji – szczegóły tutaj.

 

Przeprowadziliśmy również 3 debaty tematyczne – samorządową, o edukacji zawodowej w kierunku wodorowym i finansowaniu projektów w tym obszarze.

 

Sprawdź szczegóły - KLIKNIJ.

PCHET 2021

PCHET 2022

 

Podczas konferencji PCHET 2022 zostały podpisane porozumienia dot. współpracy i promocji projektów wodorowych. Pierwsze porozumienie zostało zawarte pomiędzy Regionalną Izbą Gospodarczą Pomorza, Koordynatorem Klastra Technologii Wodorowych i Hydrogen Poland. Kolejne - między firmą członkowska Klastra, Rockfin Sp. z o.o., a Hynfra.

 

Wydarzeniem towarzyszącym PCHET była wizyta partnerów konsorcjum międzynarodowych Klastrów wodorowych z Unii Europejskiej i spotkania B2B. Działania podjęte przez konsorcjum projektu H2GLOBAL, mają na celu utworzenie „Europejskiego strategicznego partnerstwa – Going International” skoncentrowanego na współpracy klastrów internacjonalizacji dostosowanej do wspierania i promowania przedsiębiorstw, technologii i usług związanych z wodorem.

 

Sprawdź podsumowanie konferencji - KLIKNIJ.

PCHET 2022

PCHET 2023

 

Kolejna konferencja PCHET odbyła się 4 i 5 października 2023 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, w Gdyni.

 

Głównym tematem tegorocznej edycji wydarzenia była wielkoskalowa produkcja zielonego wodoru i nowatorskie metody jego produkcji.

 

Sprawdź szczegóły - KLIKNIJ.

 

 

PCHET 2023
Koordynator Klastra Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza

Aleja Zwycięstwa 96/98
81-451 Gdynia

+48 882 430 983 

kontakt@klasterwodorowy.pl