PSSE członkiem Klastra Technologii Wodorowych

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna znalazła się w gronie przedsiębiorców tworzących Klaster Technologii Wodorowych, którego koordynatorem jest Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza.


PSSE jako część Polskiej Strefy Inwestycji, ma przed sobą nowy cel – wzrost dostępności do zielonej energii. Obecność Strefy w Klastrze stworzy możliwości, nie tylko do współpracy i wymiany doświadczeń, ale przede wszystkim pozyskania partnerów do realizacji projektów w zakresie wdrożenia technologii wodorowych.

 

- Jako pierwsza spółka strefowa rozpoczęliśmy przygotowania do własnych inwestycji w budowę trzech farm fotowoltaicznych. Energia w nich wyprodukowana zostanie skonsumowana w obiektach Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz zaoferowana naszym strefowym inwestorom. Zapotrzebowanie i pytania o większy wolumen zielonej energii rosną, zatem w naszej strategii na kolejne lata planujemy inwestycje w OZE, magazyny energii i produkcję wodoru – podkreśla Maciej Kazienko Wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

Cieszymy się z nawiązanej współpracy, która z pewnością pozwoli sprostać wyzwaniom jakie stoją przed polską gospodarką oraz przyczyni się do zwiększenia konkurencyjność kraju.

 

 

Koordynator Klastra Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza

Al. Grunwaldzka 82
80-244 Gdańsk

+48 882 430 983 

kontakt@klasterwodorowy.pl