Skarbnica wiedzy o wodorze – Obserwatorium FCH JU

W dniu 15.09.2020 r. FCH JU zinaugurawało tzw „Obserwatorium ogniw paliwowych i wodoru” (Fuel Cell & Hydrogen Observatory  - FCHO).

Obserwatorium  FCHO to skarbnica wiedzy nt wodoru, ogniw  paliwowych, elektrolizerów itp.  i będzie  dostarczać  danych technicznych oraz  aktualnych informacji o całym sektorze wodoru. Dostępne już są  opisy różnych technologii, zbiory statystyk rynkowych, wskaźniki społeczno-ekonomiczne, informacje o strategiach wodorowych i przepisach, a także wskazówki o wsparciu finansowym. FCHO zapewnia bogaty zestaw danych z całego przemysłu wodorowego i jest przeznaczony do bezpośredniego wykorzystania dla decydentów i ekspertów, podmiotów przemysłowych czy inwestorów.

Ogniwa paliwowe i technologie wodorowe są obecnie postrzegane jako nieodłączna część strategii  dla ochrony klimatu przewidzianej w Europejskim Zielonym Ładzie i dekarbonizacji gospodarki.. także ogółem społeczeństwa.

 

Partnerami konsorcjum realizującymi to Obserwatorium są następujące organizacje: E4Tech, Hydrogen Europe, HGF, NEN, Hydrogen Europe Research, Innovation Loop i Inycom.

Obserwatorium jest dostępne pod adresem: www.fchobservatory.eu

Koordynator Klastra Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza

Al. Grunwaldzka 82
80-244 Gdańsk

+48 882 430 983 

kontakt@klasterwodorowy.pl