Webinar: Korea Południowa - możliwości współpracy na rynku wodoru dla firm z UE i inwestorów koreańskich

Globalna dekarbonizacja i trwająca wojna na Ukrainie wymuszają jeszcze szybsze działania na rzecz nowych źródeł energii. Wszystkie kraje, które interesują się wodorem, jednocześnie budują partnerstwo, ponieważ nikt nie jest w stanie dokonać tej transformacji w pojedynkę.

 

Chcesz zrozumieć południowokoreański i Unijny rynek wodoru, aby znaleźć możliwości współpracy i inwestycji? Zapraszamy na webinarium!

Jest to również okazja dla inwestorów z UE i Korei do zapoznania się z polskimi i Unijnymi zachętami inwestycyjnymi oraz programami wsparcia biznesu dla rozwoju technologii wodorowych.

 

Agenda:

  • Wprowadzenie - Piotr Maksyś, Klaster Technologii Wodorowych
  • Projekt H2Global - perspektywa UE dla rozwoju technologii wodorowych -  Agata Horwacik
  • EU perspectives for H2 Market - Cristina Maggi, Director of H2IT association
  • H2Korea i koreańska strategia wodorowa - Hyejin Lee
  • Polska Strategia Wodorowa - Marek Foltynowicz
  • Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - Igor Nagraba
  • Sesja Q/A

 

REJESTRACJA

 

Krótki przegląd rynku:

Korea Południowa (Korea) wyznaczyła sobie ambitne cele w zakresie gospodarki wodorowej na rok 2030 i lata późniejsze, ale już teraz jest globalnym liderem w zakresie przejścia na wodór: kraj ten może pochwalić się prawie połową światowej mocy zainstalowanej w stacjonarnych ogniwach paliwowych na skalę użytkową, a jego największa firma motoryzacyjna, Hyundai Motor Company, dostarczyła prawie 60% światowych pojazdów elektrycznych z ogniwami paliwowymi (FCEV) od momentu wprowadzenia na rynek swojego pierwszego
komercyjnego pojazdu z ogniwami paliwowymi w 2013 roku. Korea stara się teraz budować na tych mocnych fundamentach strategię, która cieszy się szerokim poparciem zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym.

 

Strategia UE dotycząca wodoru została przyjęta w 2020 r. i przedstawiła wizję stworzenia europejskiego ekosystemu wodorowego, począwszy od badań i innowacji, poprzez zwiększenie skali produkcji i infrastruktury, aż po wymiar międzynarodowy. Wodór jest również ważnym elementem strategii UE na rzecz integracji systemów energetycznych. W strategii tej zbadano, w jaki sposób produkcja i wykorzystanie odnawialnego wodoru może pomóc w dekarbonizacji gospodarki UE w sposób efektywny kosztowo, zgodnie z europejskim zielonym ładem, i przyczynić się do ożywienia gospodarczego po konferencji COVID-19.

Koordynator Klastra Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza

Al. Grunwaldzka 82
80-244 Gdańsk

+48 882 430 983 

kontakt@klasterwodorowy.pl