Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND 2024

Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND to wyjątkowe w formule i skali wydarzenie edukacyjne w Polsce skierowane do młodzieży, które ma na celu przybliżenie przyszłego rynku pracy w Morskiej Energetyce Wiatrowej oraz w zielonej energetyce. Jest to kontynuacja sukcesu pierwszej edycji, która zgromadziła 6000 uczestników i w tym ponad 5000 młodych ludzi i ponad 70 wystawców z sektora Offshore wind.

 

2. edycja odbywa się pod hasłem „Zarażamy młodzież pasją do zielonej energetyki”.

Największe targi edukacyjne EDU OFFSHORE WIND odbywają się 5-6 marca 2024 w hali AmberExpo w Gdańsku.

 

EDU OFFSHORE WIND to nie tylko dwudniowe targi, ale również wynik programu edukacyjnego, prowadzonego już od listopada 2022 w szkołach ponadpodstawowych województwa pomorskiego. W poprzedniej edycji 85 warsztatów odbyło się w 80 szkołach wszystkich powiatów województwa. Lekcje na temat morskiej energetyki wiatrowej publikowane są również na kanale YouTube.

 

W targi zaangażowało się 142 przeszkolonych wolontariuszy - ambasadorów zielonej energetyki, którzy oprowadzali grupy uczniów po wszystkich stoiskach i atrakcjach wydarzenia m.in. licznych wielkogabarytowych eksponatach.

 

Co nowego w 2. edycji?

Druga edycja zaplanowana jest na ponad 100 wystawców z różnych sektorów łańcucha dostaw, deweloperów, uniwersytetów i firm międzynarodowych. Planujemy, że odwiedzi nas ok 8 000 młodych ludzi.

  • Rozszerzony Program Edukacyjny: kontynuacja warsztatów i lekcji online.
  • Szerszy zasięg: zainteresowanie wydarzeniem nie tylko w Polsce, ale również za granicą.
  • Wyspa Transformacji Energetycznej: spojenie dla różnych zielonych technologii przyszłości, takich jak wodór, energia wiatrowa lądowa, magazyny energii, fotowoltaika i energetyka nuklearna.
  • Strefa JOB TRUCK: specjalna strefa dla firm, gdzie będą wystawione oferty staży i praktyk, a także możliwość spotkania kandydatów z pracownikami HR i przekazania CV.
  • Innovaton Baltic Challenge 2024 by Inkubator Starter podczas którego międzynarodowa młodzież rozwiąże rzeczywiste wyzwania biznesowe w branży morskiej energetyki wiatrowej.  W wydarzeniu uczestniczyć będzie m.in. młodzież z Rady Młodzieżowej Baltic Sea States Subregional Co-operation (BSSSC).

 

Przedstawiciele organizatorów, wśród których są Rumia Invest Park, Co-Made, Fundacja Innowacyjnego Przemysłu Energetyki Morskiej oraz MTG SA  podkreślają, iż sukces 1-szej edycji pokazuje jak bardzo potrzebna jest kontynuacja tego typu wydarzenia a nawet jej rozszerzenie o pozostałe elementy miksu energetycznego.

 

Głównymi Partnerami Wydarzenia jest Samorząd Województwa Pomorskiego i miasto Gdańsk.

 

Targi EDU OFFSHORE WIND są inicjatywą Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku i Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Odnawialnej w Rumi. 

 

Wszystkich zainteresowanych współpracą i ofertą zapraszamy do kontaktu z Karoliną Lipińską, k.lipinska@pomorskie.eu lub Łukaszem Knebą lukasz.kneba@eduoffshorewind.pl

 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydarzenia: www.eduoffshorewind.pl oraz profile społecznościowe.

 

 

 

Koordynator Klastra Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza

Al. Grunwaldzka 82
80-244 Gdańsk

+48 882 430 983 

kontakt@klasterwodorowy.pl