Nawiązanie współpracy z Estonian Association of Hydrogen Technologies

Po ponad roku współpracy i wymianie wiedzy nadszedł czas na nawiązanie współpracy z Estońskim Stowarzyszeniem Technologii Wodorowych

 

Estonian Association of Hydrogen Technologies to organizacja pozarządowa no-profit. Zrzesza ona przedsiębiorstwa, instytucje badawcze i edukacyjne oraz zainteresowane strony, zaangażowane w rozwój technologii wodorowych w Estonii. Działalność stowarzyszenia opiera się na inicjatywie i aktywności społecznej jego członków. Poprzez wykłady, seminaria, komunikację strategiczną, lobbing i projekty demonstracyjne podnosi świadomość na temat rozwoju technologii wodorowych w gospodarce i społeczeństwie.


Po wielu rozmowach, także z partnerami z Finlandii widzimy dużo wspólnych punktów naszych  wodorowych przemysłów. Zarówno estońskie stowarzyszenie jak i nasz Klaster stawiają sobie podobne cele. Promocja technologii i budowanie relacji, a także edukacja i rozwój projektów międzynarodowych to zdecydowanie płaszczyzny naszych wspólnych interesów. Widzimy także ogromne możliwości dla rozwoju projektów IPCEI, także z innymi krajami nad Bałtykiem.

http://h2est.ee/eng/ 

Koordynator Klastra Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza

Al. Grunwaldzka 82
80-244 Gdańsk

+48 882 430 983 

kontakt@klasterwodorowy.pl