List poparcia dla Hydrogen Europe

Jako Klaster Technologii Wodorowych chcielibyśmy odnieść się do informacji prasowej z 6 maja 2021 r. dotyczącej reakcji Hydrogen Europe na nieprawdziwe oskarżenia.

Klaster i nasi członkowie zawsze mieli silne wsparcie ze strony HE, m.in. w zakresie dostępu do danych branżowych oraz wydarzeń B2B na najwyższym poziomie. Trudno znaleźć organizację w Europie, tak bardzo zaangażowaną w dekarbonizację przemysłu - HE jest punktem kompleksowej obsługi i najlepszym źródłem sprawdzonych informacji dla wielu organizacji z branży.

 

Dzięki ogromnej liczbie kontaktów z sektora technologii zeroemisyjnych, startupów i innych organizacji działających na rzecz dekarbonizacji w UE, Hydrogen Europe jest cenionym Partnerem i niekwestionowanym wsparciem merytorycznym przy organizacji warsztatów, seminariów i konferencji.  Obecnie możemy zauważyć jeszcze większe zaangażowanie HE w rozwój technologii zeroemisyjnych i promocję dla sektorów: morskiego i lotniczego. Dla przemysłu kluczowa jest także edukacja, a działania Hydrogen Europe na tym polu są mocno zauważalne i cieszy nas, że wspólnie możemy budować świadomość społeczną.

 

Nie wiemy skąd pojawiły się zarzuty, ale możemy przypuszczać, że wynikają one ze słabych badań i braku zrozumienia dla transformacji przemysłu w kierunku dekarbonizacji. Takie raporty nie powinny być uznawane przez profesjonalistów, dlatego z przekonaniem  wspieramy działania Hydrogen Europe w kierunku promocji zeroemisyjnego wodoru, odnawialnych źródeł energii i społeczeństwa wolnego od węgla.

 

Załącznik - KLIKNIJ.

Koordynator Klastra Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza

Al. Grunwaldzka 82
80-244 Gdańsk

+48 882 430 983 

kontakt@klasterwodorowy.pl